loading

MASZ PYTANIA ?

ZADZWOŃ: tel. +48 574 777 719 

Najpopularniejsze języki świata

 

Opracowała: Wiktoria Domańska

Dlaczego mówimy w różnych językach? Co się stało, że są one tak różnorodne, skoro jesteśmy do siebie tacy podobni? Obszar mózgu, który jest odpowiedzialny za władanie językiem, nie różni się u wszystkich ludzi niczym pod względem anatomicznym. Mimo to każdy naród w inny sposób nazywa przedmioty, uczucia i zjawiska. Istnieje teoria, która głosi, że z powodu odwiecznej chęci rywalizacji i walki o różne dobra, już pierwsi ludzie izolowali się, od siebie tworząc mniejsze społeczności. To właśnie one modyfikowały język w celu podkreślenia swojej niezależności oraz odmienności.


W ten sposób dotarliśmy do miejsca, w jakim jesteśmy dzisiaj. Na świecie istnieje ponad siedem tysięcy języków. Według największej liczby rodzimych użytkowników najpopularniejszym językiem jest mandaryński, używany w północnych i północno-wschodnich Chinach. Po nim na liście widnieje język hiszpański. Język angielski ma dopiero trzecie miejsce, mimo tego -że  właśnie on jest uznawany za język świata i można
się nim porozumieć w niemal każdym kraju. Na świecie jest miliard i 132 miliony użytkowników języka angielskiego. W takim przeliczeniu język mandaryński znajduje się na drugim miejscu pod względem ogólnej liczby użytkowników, która wynosi miliard i 117 milionów osób.


Jakie języki warto zatem znać w celu wygodnego podróżowania, a jakie na przykład są pożądane przez pracodawców? W obu przypadkach język angielski jest podstawą. Stanowi on gwarancję porozumienia się z osobami innej narodowości, a także często jest jednym z podstawowych wymogów pracodawcy.


Warto rozwijać swoje umiejętności językowe i być otwartym na poznawanie nowych języków obcych. W naszej szkole językowej uczymy, aż 23 języków. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

Poprzedni wpis: Dlaczego pierwsze wrażenie jest tak ważne?

Kolejne wpisy:

  

 

 

 

DANE FIRMY:

telefon:+48 574 777 719 

 

e-mail:

biuro@instytutikib.pl

42-600 Tarnowskie Góry