loading

MASZ PYTANIA ?

ZADZWOŃ: tel. +48 574 777 719 

Krótkie rozważania o rozmowie kwalifikacyjnej

Opracowała: Dominika Domańska

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Od czego zależy nasz sukces podczas rekrutacji? Co ma największy wpływ na to, jak zostaniemy odebrani? Zrozumienie podstawowych reguł, jakich powinniśmy się trzymać w kontaktach z drugim człowiekiem, jest kluczowe dla osiągnięcia wymarzonego wakatu. Ważne jest opanowanie sztuki autoprezentacji. To,  w jaki sposób gestykulujemy, jaką utrzymujemy postawę i jakim tonem mówimy, ma ogromny wpływ na to, jak jesteśmy odbierani. Umiejętności te powinny być przez nas   opanowane w taki sposób, aby wyglądały jak najbardziej  naturalnie. Gestykulacja jest istotna, ale nie powinna być zbyt intensywna. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby rozmówca czuł się przytłoczony. Postawa ciała jest nośnikiem naszej pewności siebie. Ważne jest zachowanie prostych pleców i otwartych ramion. Ton naszego głosu może być kojący, zdecydowany lub męczący. W połączeniu z odpowiednią artykulacją możemy sprawić, by słuchanie nas było przyjemne. Istotnym elementem autoprezentacji   jest  także nasz ubiór i poczucie stylu.  Osoby, które chcą się w profesjonalny sposób przygotować do rozmowy, mogą skorzystać z pomocy specjalisty. 

 

W Instytucie IKiB działa biuro karier, które słuchaczom studiów podyplomowych bezpłatnie  świadczy usługi w zakresie projektowania kariery. 

 

Gdy ubiegamy się o wymarzoną pracę często nam towarzyszy stres, który z pewnością działa na nas negatywnie przez niego często tracimy pewność siebie oraz kontrolę nad własnym ciałem i myślami. Warto zatem zapoznać się z metodami, które pomogą nam go opanować. Mogą to być np. ćwiczenia oddechowe. Każdy jednak musi wypracować własny sposób na radzenie sobie ze stresowymi sytuacjami. 

 

Ważnym elementem rozmowy kwalifikacyjnej jest  wartość merytoryczna. Nasze słowa  powinny wskazywać na nasze doświadczenie, inteligencję i chęć współpracy. Logiczne wypowiedzi i poprawnie złożone zdania nie przekazują jedynie treści, które chcemy wyrazić, ale definiują całą naszą osobę. Warto zapoznać się z historią firmy, aby pokazać swoje zaangażowanie, oddanie i zainteresowanie  stanowiskiem, o które się staramy.

 

Każda rozmowa kwalifikacyjna przygotowuje nas do następnej, każde stanowisko przygotowuje nas do kolejnego awansu, gdyż zdobywamy cenne doświadczenie zawodowe.  

 

Zapraszamy do współpracy z naszym Biurem Karier IKiB.

Kolejne wpisy:

  

 

 

 

DANE FIRMY:

telefon:+48 574 777 719 

 

e-mail:

biuro@instytutikib.pl

42-600 Tarnowskie Góry