loading

MASZ PYTANIA ?

ZADZWOŃ: tel. +48 574 777 719 

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

 

Opracowała: Weronika Mierzwa

 

W czasach, w których języki obce otaczają nas z każdej strony, praktycznie nie wyobrażamy sobie posługiwać się tylko jednym z nich. Na wakacjach, w pracy, w szkole, na zakupach czy w najzwyklejszych sytuacjach codziennych - z językami obcymi mamy styczność wszędzie. Dlaczego więc warto się ich uczyć?

 

Komunikacja z ludźmi z innych kultur.

 

Znajomość języków obcych przydaje się w wielu sytuacjach życiowych. Jest to zdecydowanie umiejetność, która często ułatwia nam kontakt z drugim człowiekiem. W czasach, w których żyjemy nie musimy wyjeżdżać za granice aby mieć styczność z osobami mówiącymi w obcym języku. W kolejce w sklepie, na spacerze, w restauracji czy nawet wyprowadzając psa możemy spotkać się z sytuacją, która będzie wymagała od nas znajomosci języka obcego. Tak naprawdę nie wiemy kiedy ktoś zapyta nas o drogę, gdzie znajdzie cel którego szuka, czy po prostu będzie życzył nam dobrego dnia. Warto wtedy posługiwać się chociaż podstawą znajomocią języka.

 

Znajomość języków obcych także poszerza nasze grono znajomych, dzięki czemu jesteśmy bogaci o różnorodne i wartościowe relacje.

 

Wybór studiów i szersze perspektywy pracy.

 

Znajomość języków obcych to duży atut. Umiejetność posługiwania się wieloma językami sprzyja znalezieniu dobrej, często lepiej opłatnej pracy, która będzie spełniać nasze oczekiwania.

 

Tak samo jest w przypadku edukacji. Wybór studiów nie ogranicza się tylko do kraju w którym żyjemy. Obecnie mamy wiele możlwiości podejmowania studiów za granicą , z czego wielu, w szczególności młodych ludzi korzysta. Zdecydowanie dużo łatwiej kontynuować swoją edukacje za granicą, kiedy biegle posługujemy się znajomością języka, który obowiązuje w danym kraju.

 

Podróże.

 

Właśnie pożegnaliśmy wakacje, jednak podróżować można cały rok! To podczas odkrywania nowych miejsc na świecie, znajomość języków obcych jest obowiązkowa do płynnego przemieszczania się. D

 

zięki znajomości języków bez problemu poradzisz sobie w nieznanych miejscach bez tłumacza, czy przewodnika. Możesz być wtedy panem swojej podróży i polegać wyłącznie na sobie. Odkrywanie nowych zakątków na podróżniczych mapach, znając języki obce to czysta przyjemność!

 

Popkultura.

 

Czytanie i oglądanie filmów lub seriali to ulubiony sposób spędzania wolnego czasu wielu z nas. Włączając swój ulubiony serial czy film możemy wybierać między tłumaczeniem przez lektora, napisami lub dubbingiem. Możliwości jest wiele. Jednak pomyśl jak przyjemne byłoby oglądanie ulubionej pozycji kinowej z zagranicy, którą możesz podziwiać w oryginale. Zdajesz się wtedy na własne tłumaczenie, co przekłada się także na interpretacje. Tłumaczenia często nie są w 100% miarodajne. Nawet najlepsze przekłady, nie zawsze oddają to co autor miał na myśli.

 

Większa pewnośc siebie.

 

Pokonywanie trudności związanych z nauką języka obcego buduje pewność siebie i poczucie osiągnięcia założonych celów. To poczucie satysfakcji z postępów w nauce może przenosić się na inne dziedziny życia. Języki obce przydają sie w niemal każdej dyscypilnie, a pewność jaką daje ich rozumienie jest niezastąpiona.

 

Podsumowując, nauka języków obcych to inwestycja w siebie, która przynosi wiele korzyści zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej. Daje możliwość komunikowania się z ludźmi z różnych kultur, otwiera drzwi do nowych ścieżek kariery i pozwala na zwiększenie poczucia własnej wartości. To umiejętność, która w dzisiejszym świecie jest coraz bardziej ceniona.

 

W Instytucie IKiB możesz nauczyć się, aż 23 języków. Nasza szkoła językowa nastawiona jest na naukę języków poprzez aktywną  konwersację. Większość zajęć prowadzona jest przez native speakerów. Opracowaliśmy również autorską metodę nauczania języków ARMAL. W Instytut IKiB możesz uczyć się języków na różnych poziomach zaanwansowania oraz w trybach tygodniowych i weekenowych, grupowo i indywidualnie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły: SZKOŁA JĘZYKOWA IKiB

Poprzedni wpis: Nauczyciel – Zawód z Misją: Kształtowanie przyszłości przez edukację.

Kolejne wpisy:

  

 

 

 

DANE FIRMY:

telefon:+48 574 777 719 

 

e-mail:

biuro@instytutikib.pl

42-600 Tarnowskie Góry