loading

MASZ PYTANIA ?

ZADZWOŃ: tel. +48 574 777 719 

Dlaczego warto studiować cyberbezpieczeństwo?

 

Opracowała: Małgorzata Marzec

Szybki rozwój technologii sprawił, że skala przestępczości internetowej z roku na rok jest coraz to większa. W dzisiejszym świecie potrzeba ludzi, którzy będą zwalczać ataki hakerów oraz dbać o bezpieczeństwo osób indywidualnych i firm, oraz instytucji w internecie.

Studia z zakresu cyberbezpieczeństwa zaliczane są do kierunków technicznych. Studia z zakresu cyberbezpieczeństwa realizowane są najczęściej w ramach studiów inżynierskich lub magisterskich. Jeśli jednak mamy już wyuczony zawód, warto podjąć naukę na tym kierunku w ramach studiów podyplomowych.

Jakie są zalety i korzyści ze studiowania cyberbezpieczeństwa?

Przede wszystkim poznasz sposoby umożliwiające bezpieczne funkcjonowanie w internecie. Dowiesz się, jakie procedury wdrożyć by dane danej osoby, instytucji czy też firmy były bezpiecznie przechowywane i użytkowane. Poznasz metody, jakie wykorzystują przestępcy internetowi.

Studia podyplomowe z zakresu cyberbezpieczeństwa realizowane przez Instytut IKiB we współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu charakteryzują się bogatym programem i doskonałą kadrą wykładowców, którzy przede wszystkim są praktykami. Warsztatowy charakter zajęć pozwala na nabycie umiejętności praktycznych.

Absolwenci studiów podyplomowych z zakresu cyberbezpieczeństwa mogą znaleźć zatrudnienie w wielu instytucjach informatycznych, telekomunikacyjnych, służbach mundurowych czy specjalnych. Biorąc pod uwagę ciągły rozwój technologii i rosnące z nimi możliwości w cyberprzestępczości coraz to większa liczba korporacji i przedsiębiorstw jest zainteresowana zatrudnieniem ekspertów od cyberbezpieczeństwa w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu ochrony swojego przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę powyższe, nikogo nie trzeba przekonywać: Studiowanie cyberbezpieczeństwa to przyszłość.

 

Oferta studiów podyplomowych Cyberbezpieczeństwo- zapoznaj się

 

Poprzedni wpis: Mobbing w relacjach uczniowskich

Kolejne wpisy:

  

 

 

 

DANE FIRMY:

telefon:+48 574 777 719 

 

e-mail:

biuro@instytutikib.pl

42-600 Tarnowskie Góry